Lista aktualności Lista aktualności

Wypoczynek w Bułgarii

wycieczka pracowników Nadleśnictwa Rytel

Grupa pracowników wraz z rodzinami wypoczywała w bułgarskim Słonecznym Brzegu w dniach od 28.08 do 04.09.2018 roku. Spragnieni odpoczynku korzystaliśmy z morskich kąpieli oraz wygrzewaliśmy się na słońcu.

Zwiedziliśmy prawdziwy skarb Bułgarii, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasto Nessebar, zwane perłą Morza Czarnego. Jego początki sięgają IX wieku. Odbyliśmy także podróż do miasta Sozopol – również jednego z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Pierwsza wzmianka o Sozopolu pochodzi sprzed epoki brązu. Wiele kotwic odkrytych w zatoce sozopolskiej pochodzi z II i III tysiąclecia p.n.e., stanowiąc tym samym dowód na to, iż w czasach starożytnych pływały tam statki.

Podczas wspólnych integracyjnych spotkań ustaliliśmy, iż będziemy kontynuować nasze podróże odpoczywając, relaksując się i zwiedzając ciekawe miejsca, dlatego już teraz snujemy plany, dokąd wybierzemy się w przyszłym roku, licząc na to, że uda się zorganizować dla większej grupy uczestników wypoczynek, który integruje i pozwala zapomnieć o obowiązkach dnia codziennego.

 

Organizatorzy wycieczki

Dorota i Radek